Daňové poradenství
Poskytuji daňové poradenství klientům z Hradce Králové, Náchoda a Jaroměře. Daňové poradenství pro malé a středně velké firmy, podnikatele a OSVČ z Královéhradeckého a Pardubického kraje, ale také z celé České republiky formou online daňového poradenství.

Optimalizujte své daně a spěte klidně. Zarezervujte si konzultaci zdarma!

Podnikáte? A znáte ten pocit, když hledíte na zákon o dani z příjmu a zdá se vám to jako cizí jazyk? Nabízím vám klidné spaní a jistotu v daňových otázkách. Pojďme to probrat.

Spolupracuji třeba s

Jaké problémy vám mohu pomoct vyřešit?

 • Daňové přiznání

  Jako certifikovaná daňová poradkyně, mám možnost poznní podat až o 3 měsíce později. Také jsem právně zodpovědná za jeho správnost.

 • Zastupování při daňových kontrolách

  Mohu být někdo, kdo za vás bude hájit vaše zájmy u finančního úřadu a zajistí transparentní a spravedlivou kontrolu.

 • Optimalizace cash-flow

  Využijte mých služeb a optimalizujte platbu záloh či doplatků na dani z příjmů. Neplaťte dříve, než musíte. 

Měla jsem čest pracovat s více než 30 klienty, níže najdete názory některých z nich

Peťa je skvělou volbou, je pečlivá, spolehlivá, ochotná a vždy na ní byl spoleh. Rozhodně nebudete litovat, když s ní navážete spolupráci. Kvalitou si můžete být naprosto jistí.

Hana Vršková

ředitelka společnosti Toki design

Firma Stavební práce Pelikán s.r.o. dlouhodobě spolupracuje s účetní firmou Petry Holanové. Nabízí profesionální a flexibilní přístup, který je v dnešním podnikání nutný. Mohu jen doporučit!

Martin Pelikán

ředitel společnosti Stavební práce Pelikán s.r.o.

S daňovým poradenstvím paní Petry Holanové jsem velmi spokojen. Vždy ochotně a přesně zodpověděla všechny naše dotazy, protože se na ni obracíme celá rodina. Mně zpracovává a řeší účetnictví včetně veškeré administrativy a vím, že je v pořádku. Doporučuji oslovit, jistě i Vám pomůže.

Viktor Priessnitz

OSVČ - pojišťovací makléř

Navažte s Petrou spolupráci! Bude to spolupráce dlouhodobá, plná radosti a spokojenosti. Poděkovat mi můžete později. Nehledáte-li běžného daňového poradce / účetní, ale partnera pro byznys, Petra je ta nejlepší volba! Partnerem pro byznys myslím to, že na Peťu je absolutní spolehnutí, má pevný morální statut, je diskrétní, dokáže opustit paradigma účetní a daňového poradce a chápat potřeby podnikatele a dle toho doporučit vhodný směr. Spolupracuji s ní již řadu let k naprosté spokojenosti.

Ing. Antonín Slezáček

ředitel společnosti cntx s.r.o.

S paní Ing. Petrou Holanovou je skvělá spolupráce , již několik let mi zajišťuje účetnictví a jakýkoliv problém mi vždy bez problémů a ochotně vyřeší. Vřele ji doporučuji.

Jan Kmoníček

OSVČ - voda, plyn, topení

Spolupráce s Ing. Holanovou je na jedničku. S daněmi a účetnictvím proto nemám žádné starosti. Mohu se na ni ve všem spolehnout.

Jiří Jiruška

OSVČ - servis plynových spotřebičů

Paní Inženýrka vždy rychle a skvěle vyřídí všechny moje požadavky a přání. S jejíma službami jsem maximálně spokojená.

Mgr. et Mgr. Dana Chvojková

ředitelka ve společnosti Fyziotep

1

Daňový audit

2

Navržení optimalizací

3

Poradenství a konzultace

4

Zastupování na úřadech

Daňový audit

Prověřím správnost údajů uvedených ve vašich daňových přiznání a schopnost doložit deklarované skutečnosti a to i s několikaletým odstupem. Budete tak dopředu připraveni na kontrolu ze strany správce daně, která přestane být strašákem a stresující záležitostí.

Navržení optimalizací

Na základě hloubkového rozhovoru s Vámi navrhnu maximální možné využití daňové optimalizace ke snížení Vaší daňové povinnosti a racionalizaci Vašich povinných plateb. Neplaťte více, než je nutné.

Poradenství a konzultace

Jsem připravena probrat s Vámi veškeré daňové otázky a problémy, které Vás aktuálně trápí. Pomohu Vám se také připravit na budoucí projekty a plánovaný rozvoj vašeho podnikání z daňové perspektivy, který je nedílnou součásti rozhodovacího procesu.

Zastupování na úřadech

Na základě plné moci Vás zastoupím při jednáních se správcem daně na finančním úřadě. Při daňové kontrole budu hájit Vaše zájmy a zajistím spravedlivý, transparentní a férový průběh kontroly. Nechte se zastupovat odborníkem a odstraňte znalostní výhodu státních orgánů vůči běžným daňovým poplatníkům.

 • Proč si jako daňovou poradkyni vybrat zrovna mě?

 • Osobní přístup

  Začínám tím, že detailně pochopím váš business a vaše potřeby.

 • Odbornost

  Daňové poradenství lze vykonávat jen s certifikátem. Máme potřebné vzdělání a zkušenosti.

 • Zkušenost z praxe

  Vím, co je to podnikání z praxe. Sama spoluvlastním a spoluřídím dva rodinné podniky a moc dobře vím, jakým výzvám podnikatelé čelí.

 • Moderní přístup

  Využívám digitalizaci v rámci celého svého pracovního života. Nemusíte tedy za mnou nikam jezdit, zavoláme si klidně online.

 • Právní ochrana

  Máte jistotu, že všechny mé výstupy jsou právně správné . Navíc jsem vázána mlčenlivostí, takže se můžeme bavit opravdu otevřeně.

Pro koho je služba daňového
poradenství vhodná především?

Služba je vhodná především pro malé a střední firmy. Velké firmy mají obvykle svá daňová oddělení, zatímco menší podniky jsou často odkázány sami na sebe. Ať už máte účetního nebo ne, ráda vám pomohu optimalizovat vaše daňové povinnosti.

Chcete to probrat?

Pojďme si domluvit schůzku

Vyberte si v kalendáři datum, které vám vyhovuje a obratem

vám přijde informační e-mail se všemi potřebnými informacemi.

Často kladené otázky ohledně daňového poradenství

Vedle tohoto textu najdete odpovědi na otázky, které dostávám nejčastěji. 

Kontaktujte mě
 • 1) Už mám účetního, potřebuji daňového poradce?

  Účetní a daňový poradce jsou dvě odlišné profese, které se liší v obsahu své práce i odborných znalostech. Účetní zpracovává účetnictví nebo daňovou evidenci a připravuje podklady pro daňová přiznání. Na druhou stranu, daňový poradce sestavuje daňová přiznání a radí podnikateli v oblasti veškerých daní. Daňový poradce získá licenci až po absolvování řady odborných zkoušek a zápisu do Komory daňových poradců. Pokud potřebujete komplexní poradenství v oblasti daní, určitě se obraťte na daňového poradce a využijte například i výhody odkladu podání daňového přiznání.

 • 2) Je daňové poradenství drahé?

  Cena daňového poradenství se může lišit v závislosti na různých faktorech, jako je časová náročnost, obsahová náročnost, míra odpovědnosti daňového poradce za daný případ, povaha a význam prováděných prací a míra složitosti konkrétního případu. Například, běžné daňové poradenství, které není sjednáno v paušální částce klienta, kterému jsou poskytovány i jiné služby (například účetnictví či zpracování mezd) se oceňuje na částku 1 500 Kč za 60 minut. Přiznání k dani z příjmů fyzických osob stojí od 2 000 Kč, v závislosti na typu příjmů. Přiznání k dani z příjmů právnických osob se pohybuje od od 5 000 Kč.

 • 3) Jaké dokumenty bych měl/a připravit pro naši konzultaci?

  Při přípravě na konzultaci s daňovým poradcem je důležité mít k dispozici všechny relevantní dokumenty, které se týkají vaší daňové situace. Jedná se například o daňová přiznání (předchozí daňová přiznání mohou poskytnout daňovému poradci užitečný kontext o vaší daňové historii), finanční výkazy (tyto dokumenty, jako jsou rozvahy a výkazy zisku a ztráty, mohou daňovému poradci pomoci pochopit finanční zdraví vaší firmy), doklady o příjmech a výdajích (tyto dokumenty mohou zahrnovat výplatní pásky, bankovní výpisy, faktury a účtenky), dokumenty týkající se majetku (nemovitostí, vozidel, investic a dalšího majetku, vč. inventárních karet a plánu odpisů), dokumenty o závazcích (hypotéky, studentské půjčky, kreditní karty a další dluhy).

 • 4) Jaký je rozdíl mezi daňovou optimalizací a daňovým únikem?

  Daňová optimalizace je legální cesta, jak snížit daňovou povinnost bez porušení zákona. Česká legislativa umožňuje prostřednictvím daňových zákonů legálně redukovat základ daně a tím zároveň i snižovat daň z příjmu fyzických či právnických osob. Pokud má firma nastaveny správné mechanismy pro daňové plánování, využívá veškerých možností daňové optimalizace, jež jsou zabudovány do daňových zákonů. Na druhou stranu, daňový únik je protiprávní jednání, které bylo učiněno s cílem vyhnout se placení daně. V některých případech se firmy snaží svou daňovou zátěž ještě více snížit a uchylují se k nelegálním praktikám, na které již zákon nahlíží jako na daňový únik či obcházení daní za hranou legality. Je důležité si uvědomit, že hranice mezi daňovou optimalizací a daňovým únikem může být tenká.. Proto je důležité mít dobré porozumění daňovým zákonům a postupovat v souladu s nimi. Pokud máte pochybnosti, může se na mne obrátit.

Způsoby spolupráce a komunikace s daňovým poradcem

Daňové poradenství je poskytováno buď formou jednorázových konzultací nebo na základě pravidelné spolupráce dle uzavřené smlouvy.
Poradenství poskytuji převážně formou elektronické a online komunikace. Nebráním se ani osobním konzultacím či návštěvám u klienta. 

Daňové poradenství je komplexní službou, která pomáhá klientům 
podnikat bez obav z daňových kontrol a platit daně dle platných zákonů, avšak s maximální možnou optimalizací.

Mé daňově poradenské služby zahrnují:
- pravidelný daňový dohled nad účetnictvím, jednorázové kontroly
- odborná stanoviska se zárukou, podklady pro zásadní podnikatelská rozhodnutí
- projekce daňových povinností, daňové due-diligence
- daňová přiznání – zpracování a podání v řádném i prodlouženém termínu
Nedílnou součástí je i zastupování před správci daně a soudy.

K daňové problematice přistupuji vždy komplexně, tj. nejen z pohledu 
jednotlivých daní, ale zejména z pohledu ekonomického.
Rozhodování pro variantní řešení v dané oblasti a systém zdanění řeším s klienty i z pohledu jejich firemních financí.